Zvířecí vrah v Sušici zastřelil klokaní samičku Lucinku

Chovatel Petr Nový řekl, že se čeká na výsledky z pitvy, ale už z předběžného vyjádření je jasné, že se jedná o střelné poranění.

Výběh, ve kterém byla mrtvá klokanice nalezena je umístěn v areálu soukromé farmy. „Máme tam celkem pět klokanů, jednoho samce a čtyři samice. Lidé se dostanou jen k plotu po veřejné cestě. Mrtvý klokan ležel na zemi asi deset metrů od plotu. Podle ztuhlosti těla smrt nastala někdy mezi šestou večerní v pátek a šestou ráno v sobotu,“ dodal Petr Nový.

Chovatel nedokáže vysvětlit, co mohlo být motivem k tomuto příšernému činu. „Je to jen zájmový chov, pro potěšení. Podnikám v úplně jiném oboru. Přemýšlím o tom a vůbec netuším, kdo by mně tím chtěl škodit. Spíš to vypadá na nějakého pošuka, co tady lítá s bambitkou,“ říkal dále chovatel.

„Byl tady kriminalistický technik, skutečně to tady pečlivě ohledali. Doufám, že v pátrání po střelci jim pomohou záběry z bezpečnostních kamer, které jim v nejbližší době dodám,“ sdělil Nový.

Policejní mluvčí Dagmar Brožová řekla, že kriminalisté zahájili trestní vyšetřování pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. „Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodala nakonec Brožová.

Trest odnětí svobody na jeden rok je čistě podle mě opravdu málo.

Zdroj: Novinky.cz