Klima a ekologie

Zajímá vás, jak to vlastně je s obnovitelnými zdroji, jak pomáhají tyto zdroje ke zlepšení klimatických podmínek, nebo proč začít používat výrobky s označením BIO? V této sekci se vše dozvíte.

Jak ulevit přírodě? Obnovitelnými zdroji.

Obnovitelné Zdroje

Obnovitelné zdroje jsou zdroje energie, potravy a dalších věcí, které jsou získávány obnovitelně. Obnovitelnou cestou se získává kupříkladu elektřina ve vodních a větrných elektrárnách. Funguje to tak, že například voda využitá k výrobě elektřiny ve vodní elektrárně se nijak nespotřebuje a dá se použít znovu.

K šetření a obnově zemského ekosystému je elektřina získávaná obnovitelně zapotřebí. V krátkém videu, které jsme pro vás připravili, se dozvíte zajímavosti o solárních, větrných a dalších typech elektráren.

BIO Produkty

Čím dál více farmářů si zakládá své vlastní firmy, které lidem nabízí BIO produkty. Mezi lidmi se BIO také stalo velmi populární a velké množství lidí kupuje pouze výrobky od soukromníků. Existuje několik důvodů, proč přejít na BIO stravu. Těmi hlavními je šetrnost k přírodě. Zatímco ve velkofarmách, které jsou dělány pouze pro zisk masa, kůže a dalších surovin se se zvířaty zachází nehorázným způsobem, u produktů BIO máte jistotu, že zvířata z farem se mají dobře, je s nimi zacházeno správně a šetrně.

Budoucnost pěstování zeleniny a ovoce je čistě umělá, ve sklenícíh a na uměle vytvořených organických farmách, takže nebude zasahováno do pravé přírody. Tento způsob pěstování se začíná pomalu prosazovat a pokud by se ho podařilo využívat ze 100%, přírodní zdroje zeleniny a další vegetace by byly schopny se plně obnovit.

Jak pomoci obnově přírody?

Obnově přírodních zdrojů můžeme pomoci všichni.
Tím, že budeme kupovat potraviny a výrobky pouze od soukromých dodavatelů, budeme v domácnosti využívat pouze elektrickou energii a budeme třídit odpad.
Řadí se sem i nahrazení automobilu, který pohání fosilní paliva, elektrickým vozem. Důležité je ale zmínit to, že používání elektromobilu se stane ekologickým až po 8-10 letech provozu.

Každým rokem se snižuje rychlost vzrůstu počtu lidské civilizace.
Pro obnovu a záchranu naší planety je potřeba zachovat množství počtu živočichů každého druhu, který na Zemi momentálně žije a umožnit mu se rozšiřovat.
Naučme se žít s tím, co nám příroda dala a neberme jí to, co nechce, aby bylo naše.
Při momentálním stylu chování lidstva k přírodě jí ženeme vstříc zkáze a pokud ho nezměníme, ekosystém planety se zhroutí a všechno živé zahyne.

"Raději se naučme pracovat s přírodu, než proti ní.,,
- David Attenborough